A A A

Wiosna 2014 - Obóz konny - Maj w siodle

 

 

Zapisy rozpoczęte!

 

 

Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo w Dolinie” zaprasza dzieci oraz młodzież z województwa łódzkiego i nie tylko na majowy obóz jeździecki w okresie świąt majowych w roku szkolnym 2013/2014.

 

Dlaczego przy wyborze wypoczynku dla swoich pociech w okresie świąt majowych powinni się państwo zdecydować na obóz konny organizowany przez „Ranczo w Dolinie"?

 


Doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej organizacji obozów konnych dla dzieci i młodzieży pozwoliło nam przygotować atrakcyjną ofertę wypoczynku dla Państwa podopiecznych.

 


W dziale „Galeria” naszej strony internetowej mogą państwo zapoznać się ze zdjęciami oraz materiałami filmowymi z organizowanych przez naszą stajnię letnich i zimowych obozów jeździeckich oraz innych imprez.

 

Pogoda nam nie straszna gdyż zapewniamy odpowiednią infrastrukturę. Zajęcia odbywają się na zewnętrznej piaskowej ujeżdżalni, trawiastym parkurze, krytej hali oraz w terenie.

 

Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo w Dolinie” zapewnia wysoki standard zakwaterowania uczestników obozu jeździeckiego wraz z domową kuchnią oferującą 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację.

 

Do dyspozycji obozowiczów także:

 

 • sala wykładowa,
 • boisko do gier zespołowych,
 • basen (czynny latem),
 • plac zabaw,
 • świetlica wraz z TV,
 • dostęp do Internetu,
 • stół do tenisa stołowego,
 • sklepik z napojami, lodami i słodyczami.

 

 

Wszyscy obozowicze mieszkają w obiekcie spełniającym wszelkie warunki sanitarne. Ośrodek jest ogrodzony i zamykany na noc.

Atutami obiektu ponadto jest:

 • świeże powietrze,
 • pobliski las z licznymi szlakami turystycznymi.

Idealne miejsce na obcowanie z przyrodą i zwierzętami z dala od zgiełku miasta i spraw codziennych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą agroturystyczną.

 


Dzieci znajdują się pod całodobową opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry wychowawczej. 

Każdy obozowicz ma wykupione ubezpieczenie NNW na czas trwania obozu.

 

 

Planowane atrakcje w czasie wolnym:
 

 • chrzest i pasowanie na jeźdźca,
 • konkurs na najlepszego jeźdźca obozu,
 • nauka lonżowania,
 • pomoc w zabiegach weterynaryjnych i kowalskich,
 • turniej w tenisa stołowego,
 • gry i zabawy integracyjne,
 • grillowanie i wieczory przy ognisku i pieczeniem kiełbasek,
 • dyżury w stajni.

 


Każdy  obóz jeździecki rozpoczyna się od podstaw pracy z koniem.
Nauki poprawnego czyszczenia, siodłania i kiełznania konia.


Poza zajęciami praktycznymi każdy uczestnik obozu jeździeckiego będzie miał możliwość wzbogacić swoją wiedzę teoretyczną. Przewidujemy bardzo interesujące wykłady o tematyce dotyczącej: rzędu jeździeckiego, pielęgnacji, chorób koni, dyscyplin jeździeckich oraz wspólnie oglądane i komentowane filmy o tematyce hippicznej.


Gdy jeździectwo to Twoja pasja na pewno znajdziesz u nas to, czego szukasz. Gwarantujemy aktywny i bezpieczny wypoczynek dzięki świetnie ujeżdżonym wierzchowcom, które sprostają wymaganiom jeźdźców o różnym stopniu zaawansowania.


Nasza baza noclegowa oraz fachowa opieka instruktora, a także spore doświadczenie w organizacji obozów spełni państwa oczekiwania. Zapraszamy dzieci oraz młodzież, zarówno osoby zaawansowane jak i te, które pragną dopiero poznać tajniki sztuki jeździeckiej. Na „Ranczo w Dolinie” znajdą Państwo około 25 koni, które wymagają codziennej opieki, więc nuda nikomu nie grozi.

Codzienna pielęgnacja oraz karmienie koni, czyszczenie sprzętu a także wymiana ściółki są zadaniami dla chętnych i pracowitych obozowiczów, których zaangażowanie zostanie nagrodzone.Szczegółowe informacje

 
01.05.2014 r. - 04.05.2014 r.
(4 dni)

 

Cena: 400 zł.

 

 Ilość miejsc ograniczona.

 

Istnieje możliwość skorzystania z naszej oferty hotelu dla koni, z której mogą skorzystać uczestnicy obozu w przypadku przyjazdu z własnym koniem. Jednakże uzależnione jest to od wolnych boksów, więc pobyt konia należy uzgodnić.

Oferujemy także odpłatnie transport koni.

 

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych jazd - NAWET CODZIENNIE!

 

 • Trening ujeżdżeniowy lub skokowy-  40zł/os.
 • Jazda rekreacyjna w grupie - 35zł/os.
 • Wyjazd w teren- 40 zł/os.

 

 

Sprawy organizacyjne

 

Pojawienia się uczestników obozu jeździeckiego oczekujemy od godziny 12:00 w dniu rozpoczęcia obozu. Pierwszym posiłkiem będzie obiad o godzinie 14:00, po którym odbędzie się oficjalne rozpoczęcie obozu oraz zapoznanie uczestników z ranczem i jego mieszkańcami.

 

Nie zapewniamy dojazdu uczestnikom obozu.

 

Co zrobić, aby zarezerwować miejsce na turnusie?

 

 1. W celu dokonania rezerwacji miejsca dla uczestnika obozu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
 2. Następnie w ciągu 14 dni roboczych należy wpłacić bezzwrotną zaliczkę w wysokości 50% całego kosztu obozu oraz wypełnić i przesłać listownie kartę kwalifikacyjną.

 

Dopiero pełna rezerwacja miejsca powoduje wpisanie na ostateczną listę uczestników obozu.

Pozostałą część kwoty należy wpłacić do dwóch tygodni przed rozpoczęciem obozu.

 

Kontakt:


Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo w Dolinie"


Elżbieta i Krzysztof Snycerz
95-080 Wola Kazubowa
Ul. Graniczna 14
Woj. Łódzkie
Tel: 426144737 / 502-202-809
Email : snycerz_r@tlen.pl 

 

 

Nr konta

 

63 1240 3451 1111 0010 5663 2289

 

Krzysztof Stanisław Snycerz

Wola Kazubowa
ul. Graniczna 14
95-080 Tuszyn

 

 

Strój i wyposażenie jeźdźca obozu jeździeckiego

 

Po to, aby obcowanie z końmi było źródłem jedynie przyjemnych doznań należy przestrzegać paru fundamentalnych zasad dotyczących odpowiedniego stroju jeździeckiego i to bez względu na poziom zaawansowania.

 

 • Nakrycie głowy - Bezwzględnie najważniejsze jest posiadanie dopasowanego kasku z trzypunktowym zapięciem! I nie tylko posiadanie, ale przestrzeganie zasady, aby podczas jazdy konnej zapięty znajdował się zawsze na głowie jeźdźca! Upadków wbrew pozorom nie zdarza się tak wiele, ale każdy jeździec kiedyś jednak spada z konia. Zapewniamy uczestnikom zajęć ochronne nakrycie głowy, jednak dla osobistego komfortu i higieny preferowany jest własny kask.
 • Kamizelka ochronna. - Od jakiegoś czasu polecane są podczas Jazdy Konnej kamizelki zabezpieczające w razie upadku szczególnie przy treningach skokowych i wyjazdach w teren.
 • Buty - Tu zasada jest taka, że nie powinny posiadać zbyt grubej podeszwy (bez protektora!), która powodowała by klinowanie w strzemieniu. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo ważne również, aby buty posiadały niski i płaski obcas, co uniemożliwi głębokie wpadanie butów w strzemiona. Odradzamy buty sznurowane, bez schowanych sznurowadeł. Potrafią złośliwie się rozwiązywać i zaczepiać. Zasadniczo buty spełniające te wymogi nadają się do jazdy. Warto także mieć zabezpieczone łydki (przed otarciami, przyszczypywaniem puśliskami). Tak, więc wysoka cholewa bez wątpienia pomaga. Są jeździeckie buty z wysokimi cholewami skórzane lub gumowe. Ale również można zakupić osobno buty (sztyblety) i dopasowane do naszej nogi i do butów sztylpy na ogół z suwakiem.
 • Spodnie do Jazdy Konnej (Bryczesy). Ważne, aby były elastyczne, ale nie rolujące się np. pod kolanami, co może spowodować bolesne obtarcia, bezszwowe (dżinsy potrafią również mocno obetrzeć), zwężone na dole, co zapobiega ich podciąganiu. Grube legginsy powinny się sprawdzić. Oczywiście najlepiej, jeśli będą to typowe spodnie jeździeckie, które posiadają tzw.  leje pełne lub jedynie na kolana. Zabezpiecza to nogi przed siniakami i obtarciami. Noga w takim rodzaju spodni lepiej leży w siodle. Zimą zalecane są getry termoaktywne zakładane pod bryczesy.
 • Rękawiczki do Jazdy Konnej z wzmocnieniami w miejscach, w których leżą wodze. Wodze mogą spowodować powstawanie „bąbli” na palcach, dzięki rękawiczką wodze lepiej leżą w ręku (nie wyślizgują się), bezpieczniejsze jest prowadzenie konia. W razie gdyby koń odskoczył nie obciera nam wodzami lub uwiązem rąk.

 

 

Przydatne jest posiadanie własnego palcata (krótkiego bata) lub bata ujeżdżeniowego.

 

Pozostałe wyposażenie obozowicza:

 

 • nieprzemakalna kurtka,
 • sportowe buty,
 • skarpety i bielizna,
 • pantofle i klapki,
 • latarka,
 • ręcznik.

 

Istnieje możliwość korzystania z własnego sprzętu dla koni, jeśli tylko będzie on dopasowany do danego konia.

 

 

Serdecznie zapraszamy na długi weekend majowy w siodle.